Tanie Loty

Hotele stawiają na zrównoważony rozwój

Część warszawskich hoteli międzynarodowej sieci Accorhotels wprowadziła w swoich obiektach politykę zrównoważonego rozwoju. Należą do nich: Novotel Warszawa Centrum, Sofitel Warsaw Victoria oraz Novotel Warszawa Airport. W wyżej wymienionych hotelach oprócz zapewnienia hotelowym gościom komfortowych warunków, obsługi na najwyższym poziomie oraz miłej i przyjaznej atmosfery, szczególnie duży nacisk kładzie się także na ochronę środowiska naturalnego. Na czym to dokładnie polega?

„Planet 21”

„Planet 21” to inicjatywa obejmująca 21 zobowiązań danego hotelu wobec środowiska, a także wobec ludzi. Konkretne działania podejmowane w hotelach mają na celu wprowadzenie ekologicznych rozwiązań do tradycyjnej, hotelowej codzienności. O czym mowa? Wyżej wymienione warszawskie hotele zapewniają swoim gościom podawane w restauracji, zbilansowane posiłki, przygotowywane z lokalnych produktów, zdrowe i wprost wymarzone dla dzieci. Rezygnuje się w nich także z serwowania zagrożonych wyginięciem morskich gatunków. Do sprzątania wykorzystywane są wyłącznie ekologiczne środki czystości. W jaki jeszcze sposób hotele te dbają o środowisko?

Hotele objęte projektem, proponują swoim gościom możliwość wielokrotnego używania ręczników. W umywalkach oraz kabinach prysznicowych zainstalowane są regulatory przepływu wody, pranie jest wykonywane przy niskim zużyciu wody. Hotele prowadzą zbiórkę oraz recykling baterii, segregację śmieci, a także zbiórkę makulatury. Odpady z kuchni i ogrodu przetwarzane są na kompost. Recepcja oświetlana jest w sposób energooszczędny. Personel odbywa przeszkolenie z zagadnień dbałości o środowisko. To tylko niektóre z założeń inicjatywy „Planet 21”.

Jeśli zatem ochrona środowiska naturalnego i naszej pięknej przyrody odgrywa dla Ciebie istotną rolę, wybór jednego z hoteli prowadzących taką właśnie politykę, okaże się strzałem w dziesiątkę.

Inne wpisy o podróżach i turystyce:

Hotele stawiają na zrównoważony rozwój
1 vote, 5.00 avg. rating (89% score)
Previous article
Wybierając się zagranicę, nie zapomnij o wizycie w kantorze.
Next article
Atrakcje chorwackiej miejscowości Privlaka
About the author
related articles
Tagi: kompleksowe usługi ślusarskie kraków, Fotoprzekaźnik przeciwsobny, Szamba Betonowe Piaseczno, bcaa katowice sklep, Vademecum elektryka SEP, Szybkoschnąca Lakierobejca do wnętrz zastosowanie, kawitacja kielce, przeszczep łąkotki warszawa, księgowość wspólnoty Rawa Mazowiecka, plisy Oświęcim, Minikoparka Gorlice